Genel

Çevko'dan "Biz Çöp Değiliz" Projesi

Nisan 2008’de başlatılan projeyi biraz geç tanıtıyorum kusura bakmayın. Projemiz çevko tarafından başlatıldı ve birçok apartmanda uygulanıyor.

Atacağınız cam, plastik, metal, kağıt/karton ve kompozit malzemeleri evinizde ayrı bir poşette biriktiriyorsunuz. Belediye belirli saatlerde bu geri dönüştürülebilir atıklarını topluyor. Böylece herkes hem sorumluluğunu yerine getiriyor hem de daha iyi bir geleceğin yaratılmasına bireysel olarak önemli bir katkıda bulunabiliyor.

Yalnız sadece sizin ayrı bir poşette biriktirmeniz ile olmuyor. Belediyenizin ÇEVKO ile anlaşması lazım.

Ayrıntılı bilgi için Çevko’yu şuradan ziyaret ediniz.

Ayrıca bütün blogcu arkadaşların bu projeyi bloglarında tanıtmasını diliyorum..

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

2 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • marhaba ben orhanbey i.ö okulu tubitak destekli proje grupundanedanur aktaş proje grubu olarak okulumuzda geri dönüşüm kampanyası başlatmak istiyoruz bu nedenle geri dönüsüm kutususuna ihtiyacımız var. bu konuda ilk sizden yardım istiyoruz okulumuzun her sınıfında 3 er taneolmak üzere toplam 30 tane geri dönüşüm kutusuna ihtiyacımız vardır .projemizin de
    vamı icin cok önemlidir.DAHA GÜZEL BİR CEVRE VE ÜLKE İCİN BİRLİKTE EL ELE