İnternet & Bilgisayar

İnternetten Alışveriş Yapmadan Önce …

Sizde birçok internet kullanıcısının yaptığı gibi internetten alışveriş yapmaya karar verdiniz. Hatta birden fazla alışveriş sitesi biliyorsunuz. Alacağınız ürün bildiğiniz alışveriş sitelerinde mevcut. Peki hangisi daha güvenli? daha hızlı?

Bu konu hakkında internette yazılmış birçok makale mevcut. Ancak bu siteler makaleler ile açıklanamaz. Niye diye sorarsanız, okuduğunuz makalede sizin aradığınız site olmayabilir veya adam subjektif yazmış olabilir. İşte durumlar böyle olunca alternatif bir çözüm aramak gerekiyor.

Bu çözüm de ne biliyor musunuz? Alışveriş sitelerinin güvenilirliğinin, hızlı olup olmadığının kullanıcıları tarafından oylama ve yorumlar ile biz internet kullanıcılarına sunulduğu NeredenAldin.com

Bu site sayesinde alışveriş yapacağınız sitenin, o site içerisinden alışveriş yapmış kullanıcıların fikirlerini, kaç günde ulaştığını vs. görebiliyorsunuz. Kullanıcılar yorum yazdığında alışveriş şirketinin yetkili kişisine bir e-posta ulaşıyor. Böylece şirkette kullanıcı yorumlarına cevap yazabiliyor.

Sitenin tasarımı konusunda çok eksiği var; ancak içerik süper olunca insanın gözü pek görmüyor. Şu an itibari ile 200‘ün üstünde alışveriş sitesi ve bu sitelere 700‘ün üzerinde yorum var.

Siteden yararlanıp, bir anda terketmek pek hoş olmaz değil mi? Sizde alışveriş yaptığınız site hakkında bir yorum yapın. Çorbada tuzunuz olsun. 🙂

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

2 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • Güzel bilgilendirme olmuş. Bu şeye benziyo “Hostbul”. Burada da hosting firmaları kullanıcılarının yorumları ve değerlendirmeleri var böylece güvenilir hosting firmasını bulabiliyoruz.

    Teşekkürler.

  • Kardeş yazını akşam aldım gerçi senin gibi olamayız aba bizde kendi çapımızda idare ediyoruz yorumların için sağol 😀