İnternet & Bilgisayar

Idee Labs: Değişkene Göre Fotoğraf Arama

Idee Labarotuvarları sayesinde Flickr ve web üzerinden belirli değişkenlere göre arama yapabileceksiniz. Mesela seçtiğiniz renklere göre karşınıza fotoğraflar gelebilecek. Etiket gireceksiniz, o etikete göre fotoğraflar gelecek.

1. Multicolr Search Lab

Sevdiğiniz renklere göre fotoğraflar listeletmek çok da zor değil. Multicolr Search Lab‘dan renklerimizi seçip, resimlerin yüklenmesini bekliyoruz. Mesela siyah ve koyu grinin yer aldığı fotoğrafları listelemek istiyorsunuz.

2. Visual Search Lab

İçerdiği konuya göre fotoğrafları listeletmekte kolay; hemen etiketleri şu sayfanın sağ tarafındaki kutucuğa yazıp Add’e basıyoruz; fotoğraflar listeleniyor.

3. BYO Image Search Lab

Bulmak istediğiniz fotoğrafa çok benzer bir fotoğraf var; ama siz daha canlı renklere sahip olanını istiyorsunuz. O elinizdeki fotoğrafı şuradan size yüklettirip, hemen yenisini gönderiyorlar 🙂

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın