İnternet & Bilgisayar

2008'in En İyileri

Geriye dönük olarak bir derleme yapmayı ne zamandır istiyordum, 2009’un gelişi buna sebep oldu. Blogum bilindiği üzere Nisan 2008’de yayına başladı. Üzerinden 8 ay geçti, yazmaya, internet kullanıcılarını bilgilendirmeye, yeni şeyleri tanıtmaya devam ediyorum. 500’den fazla yazı yazdım ve bunlardan en güzel olanları seçip sizlerle tekrar paylaşmak istedim 🙂

Reel Hayat

Webmaster

Tasarım

Bilgisayar

İnternet

 • Hangi Download Programını Tercih Etmeli?
  Birçok konuda birsürü alternatif programlar vardır. Bu programların yoğun olduğu program konularından biri de download programlarıdır. Peki hangi download programını tercih etmeli? Toplam 5 programın analizi..
 • Daha Hızlı Yüklenen Sayfalar Tasarlamak
  Webmaster’ların web sitesi tasarlarken dikkat edecekleri hususlardan biri de elbette ki daha hızlı yüklenen sayfalar tasarlamaktır. Ancak bu işe yeni başlayanlar, işin başında olanlar henüz daha hızlı yüklenen sayfaların nasıl tasarlanacağını bilmezler..
 • En Temel 17 SEO İpucu
  Web tasarımcıları için basit ama google’ın gözdesi olan seo ipuçlarını sizlerle paylaşıyorum. Buradaki SEO ipuçlarını uyguladıktan sonra Google’da hemen değeriniz anlaşılacak, gerekli iyileştirmeler Google tarafından yapılacaktır. Listede yapamayacağınız pek de bir şey yok.
 • Okul Web Sitesi Hazırlamak
  Bir okulun web sitesini hazırlamadan önce bakmanız gereken bir makale.
 • HDR Fotoğraflar Oluşturmak ve HDR Arşivi
  Fotoğrafçıların dilinde dolaşan bir kavram son günlerde HDR. Ne demektir derseniz, kısaca tanımlayalım.
 • İçerik Hırsızlığı Halinde Ne Yapılmalı?
  Web dünyasında içerik hırsızlığı son yıllarda almış başını gidiyor. İnsanlar sitelerinde her şeyi bulundurma çabasındalar ve bunu da emek hırsızlığı yaparak gerçekleştiriyorlar. Özellikle blogcular için yazacağım hukuki süreci içeren bu yazıyı web sitesi olan herkes okumalı.

Bloglama

 • Kapsamlı Blogger WordPress Karşılaştırması
  Blogger ile WordPress arasında seçim yapmakta zorlananlar için eksileriyle artılarıyla güzel bir karşılaştırma..
 • SEO Uyumlu WordPress Temaları
  Wordpress teması seçerken dikkat edilecek özelliklerden biri de temaların SEO uyumlu olmasıdır. SEO uyumlu temalar sayesinde arama motorlarında kısa sürede indekslenebilir, hatta üst sıralara çıkabilirsiniz
 • Blogger İyileştirme Rehberi
  Bloggerda bazı iyileştirmeleri yapmak, wordpress’den daha zor. Bunu gördüm, yaşadım ve yazıyorum..

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın