İnternet & Bilgisayar

Blogunuzu Bir Çekilişle Herkese Duyurun

Sağlam bir blog projeniz varsa, ve yazacağınız yazıların baştan takip edilmesini istiyorsanız, bloglamaya başlamadan önce, çoğu Türk Blog Yazarı’nın yaptığı gibi, blogunuz üzerinden ücretsiz bir çekiliş düzenleyebilirsiniz. Bir iki aydır Türk Bloglarında bu yarışmalara sık sık raslıyoruz ve bu yarışmayı yapan blogların popülaritesinin arttığını görüyoruz. Peki sizin blogunuz neden olmasın?

Benim ilk gördüğüm yarışma Volkan Görgülü‘nünki idi. Yorum yapanları bir liste yapıp, daha sonra kamera karşısında çekiliş yapıyordu. Şanslı ziyaretçiye ödül gidiyordu tabi, hemde kargo ücreti olmadan. O çekiliş yazısına yaklaşık 600 kişi yorum yapmıştı. Bu çekilişin webdeneyimleri.com’un popülaritesini arttırdığı kesin.

Sonraları ucunda USB Flash Bellek olan çekilişler düzenlendi. Bu, aynı zamanda Türk Blog Dünyası’nın geliştiğinide gösterir tabi. Artık blog yazarları reklam için bir bütçe ayırmaya başladılar. Bu harikulade bir olay. Eğer yeni bir blog açacaksanız ve projeniz sağlamsa, bloga bir çekilişle başlayabilirsiniz. Düzenleyeceğiniz çekilişi elinizden geldiğince sosyal imleme sitelerine duyurun ve çekilişe katılacak ziyaretçi toplayın.

Sıradan bir blogsa boşuna çekiliş yapıp paranızı boşuna harcamaya gerek yok. Sonuçta 600 kişi çekilişe gelir, çekiliş biter ve giderler. Çünkü ziyaretçi nankördür. 🙂

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

3 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın