İnternet & Bilgisayar

Excel & Powerpoint İçin Şahane Grafikler Oluşturmak

Eğer işinizi sık sık sunum şeklinde gerçekleştiriyorsanız, verilerinizi renkli ve görsel bir şekilde sunmak izleyicilerinizin yararına olacaktır. Eğer sayısal verilerle işinizi yürütüyorsanız, verilerinizi çok farklı grafiklerde görüntüleyip, çalışmanızın verimini artırabilirsiniz.

Bu anlamda chartchooser sitesi size yardımcı olabilir. Bugüne kadar hiçbir yerde raslayamayacağınız 17 grafiği, benzerlik, dağıtma, tablo ve benzeri 6 kategoride internet kullanıcılarına ücretsiz dağıtıyor.

chart

İster kategori seçtikten sonra bir grafik seçin, isterseniz kategori seçmeden bu işlemi gerçekleştirin. İndirmek istediğiniz grafiğin üstüne tıkladıktan sonra Download Excel ve Download Powerpoint linkleri geliyor.

download-excel-ppt

İndirdikten sonra ise bildiğimiz veriler ve grafik geliyor. Verileri değiştirmek suretiyle kendi grafiğimizi oluşturuyoruz. Kolay gelsin.. 🙂

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın