İnternet & Bilgisayar

Webcam Kullanarak Avatarlar Oluşturun!

Hiç aklınıza gelmiş miydi webcam kullanarak hareketli ve şahane avatarlar oluşturmak? Oluşturacağınız hareketli avatarları Facebook’a, Myspace’e, Twitter’e veya Gravatar’a yükleyebilirsiniz. Hemde sizi uğraştırmadan, hiçbir ekstra program kullanmadan, sadece bir web sitesi aracılığı ile. Coolwebcamavatars sitesi sayesinde hareketli şahane avatarlar oluşturabileceksiniz.

Coolwebcamavatars sitesinden bir hesap açmamız gerekiyor. Hesabımızı açarken tabi oradaki en son oluşturulmuş avatarları görüyoruz:

coolwebcam1 coolwebcam5 coolwebcam2 coolwebcam3

Üye ol linki hemen sayfanın sağında. Eğer Google’da bir hesabınız varsa sizi tanıyabilir, yoksa da kaydolun hemen siteye.

webcam-avatar-olusturma

1. Adım: Sitenin en üstünde bulunan Record Your Avatar bölümüne tıklıyoruz ve bekliyoruz. Gelen ekranda Create Avatar‘a basıyoruz.

2. Adım: Webcam’inizi coolwebcamavatars.com kullanacaktır, izin veriyor musunuz? sorusunu dillendiren bir ekranla karşılaşacaksınız. Allow veya İzin Ver diyoruz.

3. Adım: Start‘a basıp 2 saniyelik süremizi kullanarak webcam’a istediğimiz hareketi yapıyoruz. Sonucu beğenmediğiniz takdirde tekrar deneyebiliyorsunuz elbet.

4. Adım: Sonucu beğendiğiniz zaman ekrandaki Download Avatar! linkine basarak webcam kullanarak yaptığınız avatar’ı indirebiliyorsunuz.

Eğer bir hesap oluşturmaya karar verdiyseniz, beğenmediğiniz avatarlar dahil bütün avatarların coolwebavatars.com sitesinde yayınlanacağını unutmayın.

Kimin daha üretken fikirleri olduğunu gösterin onlara hadi bakalım.. 🙂

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın