İnternet & Bilgisayar

Web Siteniz/Blogunuz İçin Çevrimiçi Servisler

Bu yazı içerisinde web siteniz veya blogunuz için birkaç adet çevrimiçi servis tavsiye edeceğim. Sitenizin kullanılabilirliğini üst seviyeye çıkaracak servislerdir bunlar. Eğer bunlara benzer servisler biliyorsanız yorumlar aracılığıyla bize ulaştırın, teşekkürler!

Dökümanlarınızı Web Sayfalarınıza Yerleştirin

scribdWeb sayfanızın içerisinde e-kitap içeriğini paylaşmak istiyorsanız bu script tam size göre. Scribd adı verilen bu servis sayesinde ziyaretçilerin bilgisayarında hiçbir ekstra programa (adobe reader, ms office) ihtiyacınız olmadan sayfada yayınlanabiliyor.

Tek yapmanız gereken ücretsiz bir şekilde Scribd‘e üye olmanız. Yüklediğiniz bütün dosyalar iPaper (bir Flash formatı) formatına çeviriliyor.

İşte size bir örnek. Navigasyon seçeneklerinde görüldüğü üzere tam ekran yapılıp, ayrıntılı bir şekilde incelenebiliyor.

Web Sayfalarınızda Sunum Yapın ve Sunumları Paylaşın

zohoZoho sayesinde web sayfalarınızda sunumlarını çevrimiçi olarak paylaşabiliyorsunuz. Bu sunumdan başka servislerde var; ancak bu en işinize yarayacak olanlarından birisi.

Hele de bir Powerpoint kullanıcısıysanız bu uygulamayı çok seveceksiniz. Üye oluyorsunuz ve kullanmaya başlıyorsunuz.

Ekran Görüntülerinizi Video Olarak Kaydedin ve Paylaşın

jingDaha önce web deneyimlerinde paylaşılan Jing’le birlikte web sitenize masaüstünüzde yaptığınız işleri ekran görüntüsü olarak kaydedip ziyaretçilere sunabiliyorsunuz.

Screencast.com (2Gb’lık ücretsiz alan) sitesinden da paylaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın