İnternet & Bilgisayar

"Merhaba Dünya" Diyeli 1 Yıl Oldu

Tarihler 10 Nisan 2008’i gösterdiğinde Merhaba Dünya! adlı yazı sinerjik.wordpress.com’un anasayfasını süslemekteydi. Tarihler 10 Nisan 2009’u gösteriyor: 1. yıldönümü yazısı sinerjik.org anasayfasında. Büyük hayallerle açtığım günlüğün birinci yılını kutluyorum bugün. Tek başıma değilim, siz de varsınız bu bir yıllık emeğin içinde. 🙂

Hayallerimin temelini paylaşma duygusu işgal ediyordu. Bu duyguyu coştura coştura yaşatmaya çalıştım burada.

Hem sizin için yazdım, hem kendim için. Sizin için yazdım; çünkü insanlara hizmet etmek, problem çözmek çok ama çok hoşuma gidiyor. Kendim için yazdım; çünkü paylaştıklarımın birgün işime mutlaka işime yarayacağını ve onları hemen paylaşmazsam, işime yarayacağı zaman da bulamayacağımı biliyordum.

Kısa bir süreliğine popülarite peşinde koştum. Ancak bunun işe yaramadığına karar verip bıraktım. O günden itibaren teknoloji yazıyorum ve ziyaretçi sayımı gün be gün artırıyorum. Her ne kadar şu an internet bağlantım olmasa da sitenin devamlılığını sağlamaya ve ziyaretçi sayısını artırmaya devam ediyorum.

10 Nisan 2008 – 10 Nisan 2009 İstatistiki Veriler

  • Yüz yetmiş bin farklı ziyaretçi
  • Bir milyonu aşan sayfa gösterimi
  • 480’den fazla yazı
  • Üç bine yakın yorum

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

5 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın