İnternet & Bilgisayar

Hazırladığınız Sunumları Şifreleyerek Koruyun

Bir sunumu hazırlamak için en azından bir saat emek harcamak gerekiyor. Daha usta hazırlanan sunumlar 4-30 saat aralığında çalışılıp hazırlanabiliyor. Ancak muhteva hırsızı bir mahlukat gelip sununuzu ya flaş diskinizden ya da internetten indirip, sunumun sonunda veya başında bulunan isminizi silip, kendi sunumuymuş gibi insanları kandırabiliyor. Bunun önüne ancak sunumlarınızı şifreleyerek geçebilirsiniz.

Hazırladığımız .ppt yada .pptx uzantılı sunumu açıyoruz.

Powerpoint Sunumlarınızı Şifreleyerek Koruyun

  1. Üst menüden Araçlar / Seçenekler‘e tıklıyoruz.
  2. Seçenekler penceresi içerisindeki Güvenlik sekmesine geçiyoruz.
  3. Açma parolası kısmına sizin parolanızı giriyorsunuz.
  4. Sonrasında belgeyi açmak için belirlediğiniz parolayı size soruyor. Parolayı girip belgenizi düzenlemeye devam ediyorsunuz.
  5. Sunumunuzu en son kaydederken türünü PPS, yani direkt slayt gösterisi olarak kaydetmeniz gerekmekte. Yoksa, sunuma hiç ulaşılamayabilirler. 🙂

Bazı cin mahlukatlar bunun için office şifre kırıcıları da kullanarak sınırları zorlayabiliyor. Bunun üstesinden gelebilmek içinse şifrenizi 2. adımdaki Gelişmiş butonundan şifreleme algoritmalarından RC4, Microsoft Strong Cryptopgraphic Provider‘i seçebilirsiniz.

Allah, sunumunuzu kazadan beladan korusun. 🙂

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın