İnternet & Bilgisayar

İBYD – İnternet ve Blog Yazarları Derneği

2005 yılından bu yana gelişen Türkiye Blog ağının değerli blog yazarları nihayet kendine münhasır bir blog derneği kurdu. Ankara Blog Yazarları toplantılarında sözü edilen kuruluşun ismi İnternet ve Blog Yazarları Derneği. Bu fikri temellendiren abimiz Erkut Ergenç, derneğin genel başkanı oldu.

Başkan Obama’nın bile blog yazdığı şu günlerde Türkiye’de kurulan bu dernek çok anlamlı ve bir o kadar da gelecek vaad ediyor. Her ne kadar youtube ve benzeri siteler Türkiye’de erişeme engellense de özgür düşünce ortamını sağlamak inancında olan bir dernek. Bir anlamda demokrasi kültürünü kitlelere aşılayacak. Renk yelpazesini barındıracak içinde.

Değerli blog yazarlarının görüşlerini ve yazılarını korumak; Değişimlerin bile değiştiği dev internet dünyasına Türk çalışmaları duyururken, Türklere de blogları tanıtacak.

Ülke içerisindeki blog yazarlarıyla dayanışma içinde hareket ederek, geniş kitlelere kaliteli bilgi ulaştırabilecek. İnternet dünyasıyla Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındaki uçurumu kapatacak, ikisi arasında köprü kuracak.

Buluşalım, konuşalım, başaralım.

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

3 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Sayın Blog Yazarları Derneği;

  Emekli öğretmenim.Kendime ait bir blog oluşturmak ve şiirlerimi ,tercümelerimi ve yapıtlarımı sergilemek istiyorum.Bu konuda bana bilgi verirseniz memnun olurum.Örneğin;
  Blog yaptırmak ücretsiz midir ?
  ve eğer ücretsizse nereye başvurmam gerekir?
  ve en önemlisi istenmeyen durumlar söz konusu olabilir mi?

  Saygıyla