Genel İnternet & Bilgisayar

WordPress'e Yeni Yaklaşımlar

WordPress alanında uzmanlaşan abimiz Yakup Gövler, WordPress hakkında daha önce tahayyül edilemeyen yazılar yayınlamaya devam ediyor. WordPress alanında bir şeyler öğrenmek isteyenler için mutlaka takip edilmesi gereken bloglardan birisi. Şimdiye kadar WordPress’le ilgili yazdığı ilginç yazıları burada WordPress’e yeni yaklaşımlar başlığı altında toplamak istedim.

  • Siteye Giriş Sayfası Ekleme: WordPress blogunuz için ayrıca bir giriş (intro) sayfası hazırlayabilirsiniz.
  • WordPress Admin Paneli Başlangıç Sayfasına Özel Bileşenler Eklemek: WordPress başlangıç sayfasına girdiğinizde sizin hazırladığınız bileşenlerin, sizi karşılamasını istemez misiniz?
  • Aynı isimde alt kategoriler oluşturmak: Photoshop ana kategorisi altında Dersler kategorisi oluşturulduktan sonra Flash ana kategorisi altında da Dersler kategorisi oluşturulmak istendiğinde WordPress, böyle bir kategorinin var olduğuna dair bir hata mesajı verir bu işlemi gerçekleştirmez. Bunun çözümü bu derste.
  • Yazı Başlığınızdaki Kelimeleri Etiketlere Otomatik Ekleyin: WordPress’te etiket seçmek, eklemek bazen işkence olabiliyor. Halbuki çoğu zaman da başlıkta geçen kelimeleri etiket olarak ekliyoruz. Elle bu kelimeleri eklemek yerine WordPress’in sizin yerinize otomatik olarak eklemesini ister misiniz?
  • Her Yeni Yazıya Varsayılan Kalıp İçerik:  Yazılarınızda çoğu zaman aynı kalıbı kullanıyorsanız, yani neredeyse bütün yazılarınızda belli bir içeriği kullanıyorsanız, bu içeriği her seferinde yeniden yazmak zorunda değilsiniz.
  • Yeni yazılarınızı farklı biçimde gösterin: Yeni eklediğiniz yazıları diğer yazılardan farklı göstermek isteyebilirsiniz. Örneğin, bütün yazılarınızın arka plan rengi maviyken, yeni yazılarınızı yeşil olarak göstermek istediğinizde bu yöntemi kullanabilirsiniz.
Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

1 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın