İnternet & Bilgisayar

Sinerjik Blog Yeni Teması: SiMajör

Sinerik Blog 15 aydır internet, bilgisayar ve tasarım konusunda sizlere yardımcı olmayı sürdürüyor. İçeriğinin kalitesi yanında tasarımının çekiciliğini ve sadeliğini de sağlamak zorunda. Çünkü tasarım, bir web sayfasında içerik kadar önemlidir; web ziyaretçisi içerikten önce tasarıma bakar. Bunun bilinciyle uzun süre üzerinde çalışılan SiMajör teması nihayet yayına giriyor. Önceki temalarımızdan farklı olarak, SiMajör’ün genişliği daha fazla. Bu, okumayı kolaylaştırmasının yanında, içeriğin de belirgin olarak ön plana çıkmasını sağlıyor.

Yenilikler

 • Logo: Birkaç ay önce tasarladığım Sinerjik logosunu üst kısıma ve favicon kısmına yerleştirdim.
 • Lifestream: Artık delicious ve twitter gönderilerini; diğer bloglarımda ne yazdığımı; internette neler karıştırdığımı saniyesi saniyesine Lifestream sayfasından takip edebilirsiniz. (Lifestream: Canlı yayın)
 • Rasgele yazılar: Sidebar’daki favori (yıldız) ikonunun yanında blog veritabanında bulunan yazı başlıkları rasgele dönerek, ziyaretçinin ilgisini çekmeye çalışacak.
 • Reklam: Sidebar’da 300×300 boyutunda bir reklam olacak. Bu kısımda bağlantı değişimi yapılmayacak.

Umarım, bu temayı da önceki temalar gibi birkaç hafta içerisinde beğenmemezlik yapıp değiştirmem.

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

9 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

 • Kıskandım 🙂 tebrikler güzel.

  Sağ taraftaki kategorileri elinlemi ekledin yoksa widget olarak mı? ben alt kategorileri bu şekilde göstermedim, nasıl bir kod lazım?

 • Yeni ve güzel temanız tebrik ederim.
  Yan menüdeki yazıtipi boyutunu büyütürseniz daha iyi olur diye düşünüyorum. Ayrıca üst menüdeki simgelere hover efekti vermeniz daha şık olacaktır.

 • sitenizi takip ediyorum. diğer tasarım da gayet güzeldir. bu tasarım da hoş durmuş. küçük iconlar gayet güzel bir hava oluşturmuş.

 • @Salih S. Demir: Widget olarak ekledim. Onun PHP kodunu bir ara bulmuştum; ancak şu an için bilmiyorum maalesef.

  @Yakup Gövler: Dediklerinizi uygulamaya çalışacağım; yorumunuz için teşekkürler.

  @İbrahim: Eski temayı en kısa sürede paylaşacağım inşallah. Hem iki kolonlu itheme’yi hem de üç kolonlu olanı.