İnternet & Bilgisayar

Civilization Of Ottoman: Türk Strateji Oyunu

Mithology ile başlayan Age of ile devam eden strateji oyunları kanaatimce Middle Earth ile zirveyi bulmuştu. Türk yazılım geliştiricileri de bu serüvene katılmak için açık kaynak kodlu Civilization Of Ottoman‘ı geliştirmeye başladı. Oyun grafikleri, Türkiye Oyun Geliştirici Öğrenciler Grubu ve COO ekibince hazırlanmakta. Projenin grafikleri olsun, strateji hareketleri olsun, esinlenilen tek kaynak 700 yıla yakın tarihi olan Osmanlı İmparatorluğu. Projenin en güzel yanlarından biri de bu konuda ilgili olan gençlere yeteneklerini geliştirebilme fırsatı vermesi. Çünkü proje aynı zamanda gönüllülük esasına dayanıyor ve isteyen ekibe katılarak oyuna bir şeyler katabiliyor.

top

Proje dünyaya Türk oyununu tanıtmak ve oyun dünyasına yeni şeyler kazandırmak amacıyla geliştiriliyor. Bu konuda hem sinerjik.org olarak hem de şahsım olarak projeye destek veriyor ve sınav süreciminin bitmesinin ardından aktif destek sağlayacağımı düşünüyorum.

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

4 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın