Yurtsuz John

Yeniden Sinerjik

Sınav süreci nedeniyle uzun süredir doğru düzgün yazamadığım sinerjik.org için yepyeni bir dönem başlıyor. Yepyeni diyorum, çünkü artık sınav sürecinde olmayan bir Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisi olarak, daha serbestçe yazacağım. Eski paylaşım içeriğinin yanı sıra burada kişisel de yazacağım. Bunu fark ettirmek amacıyla tipografik bir profil çalışmamı sağ üst köşeye koydum. Maceralarım, fotoğraflarım, çalışmalarım ve buna benzer çoğu şey burada olacak.

Sitede yaptığım değişikliklerden kısaca bahsedeyim: ‘Content is king‘ anlayışıyla, tasarıma harcadığım saatleri, başka alanlarda tüketmek amacıyla, standart bir tasarıma geçiş yaptım. Bu standart tasarım, wordpressle ilgilenenlerin yakından bildiği Default teması. O temada düzenlemeler yaparak bu hale getirdim.

Sinerjik.org’un içeriğini ayrıntılı şekilde inceledim. 100’den fazla yazıyı Sinerjik.org ve Furkan Güven Taştan ismi altında yayınlamaya yakıştıramadığım için çöp kutusuna gönderdim. Kategori sayısını azalttım.

Sinerjik Günlük’ün 2. yaşını kutlarken ve Sinerjik Günlük İçin Uzun Bir Ara derken, içinde bulunduğum sınav süreci şükürler olsun ki istediğim sonuçla bitti. TM-2 Türkiye 836.sı olarak ilk1000‘e girdim ve yerleştirmelerde de Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi‘ne yerleştim. 1923 yılında kurulan Ankara Lisesi‘nden sonra şimdi de 1925 yılında Cumhuriyet’in ilk fakültesi olarak tarihe geçen Ankara Hukuk‘tayım..

Yakın zamanda sınav başarımdan dolayı bana hediye edilen Canon 550D, DELL N3010 Dizüstü ve SmartPad CL-ARMM teknoloji harikaları için birer inceleme yazısı yazacağım.

Ayrıca 2009-2010 yılı sponsorum Yabancı Hosting sahibi Gazi Çotak‘a, Sinerjik.org’un problemsiz bir yıl geçirmesini sağladıkları için teşekkür ediyorum.

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın