Kategoriler
Hukuk İnternet & Bilgisayar Yurtsuz John

Dijital Ortamdaki Ders Notlarım

Teknolojiyi eğitim hayatıma pozitif bir değer olarak dönüştürmek adına, lisede uygulamaya kalktığım; ancak tam anlamıyla beceremediğim dijital ders notları konusunu tekrar raftan indirdim. Dersler için bir defter tutmayı, öteden beri sevmediğimden dolayı, bir karalama defterine aldığım notları evde bilgisayara geçirmek suretiyle dijital bir hukuk notları arşivi oluşturmaya başladım. Bu, baya zahmetli oluyor; ancak benim için çok daha iyi oluyor gibi görünüyor. Hep hayal ettiğim, notlarımı ctrl + f kombinasyonuyla arama işlevini böylelikle  uygulayabiliyorum. İşin en zevkli yanı da bu oluyor. Bir kavramı ararken, dakikalarımı harcamanın ötesinde sinir katsayımın artmasından kurtarıyorum kendimi.

Lisede ilk olarak uyguladığım Asiye Emiroğlu hocamın 10. sınıf dil ve anlatım notlarına baktım şimdi. Acaba tuttuğum o dil ve anlatım defteri, nerededir bilmiyorum; ama dijital notlar, bilgisayarımdaki arşivimde duruyor ve tek tıklamayla bir kağıda yazılmış şekle dönüştürebilme imkanım var. Aynı şekilde yine 10. sınıfta Ahmet Doğan hocamın anlatımıyla coğrafya notları, 9. sınıfta Deniz Pınar Boyacıoğlu hocamın İngilizce notları bilgisayarımda, arşivimde.

Fakülte aşaması daha zahmetli bu işin; ancak buna değeceğini umuyorum. Ayrıca, kaçırdığım küçük bölümleri ankara hukuk’un ünlü BetaCopy notlarından geçirmem notlarımı vize döneminde satabilme ihtimalini aklıma getirmedi değil. :)

Bu konuyla ilgili daha önce efurkan.blogspot.com‘da bir şeyler karalamıştım. Orada da, madem ücretsiz ders kitabı dağıtıyorsunuz bunun PDF sürümlerini indirmemize imkan verin; keyfimize bakalım demişim. Şimdi sanırım, ders kitaplarının bir ton parayla satılması nedeniyle bu sürümleri kendim oluşturmaya çalışıyorum… :)

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

“Dijital Ortamdaki Ders Notlarım” için 4 yanıt

Peki borçlar genel hukuku notlarının devamını biz zavallılarla paylaşmayı düşünür müsünüz ki acaba?

ankara lisesinde mezunsunuz galiba şuan bende o lisede okuyorum notlarınız hala duruyorsa paylaşabilir misiniz

Notları, paylaşmaya değer bulmadığım için paylaşmıyorum. :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir