İnternet & Bilgisayar

Microsoft'un 2019 Vizyonu

Apple’ın son yıllarda çıkarttığı ürünlerle bir anda kendini arka sırada bulan Microsoft, tekrar ‘maykrosoft‘ markasının sektördeki en iyi marka haline gelebilmesi için Ar-Ge ekibine önemli çalışmalar yaptırmış gibi görünüyor. Bu çalışmaların ilk ürünü olan bu videoyu izlerken belki de akla gelen ilk soru, bu kadar ilerleyebilir mi bu teknoloji, oluyor; ancak bu biraz da 50 yıl öncesinde bir adama 1973 yılında kablosuz telefonun olacak, onun yardımıyla istediğin yerde istediğin kişiyle temas kurabileceksin denilip, ondan o vakit için ‘hadi ordan’ cevabı almak gibi. Onun için olamaz bu, demeden önce teknolojinin son aşamasının bu olmayacağını ve teknolojik gelişmenin durduralamayacığının farkına varıp, ön yargılı seyretmemek gerek.

Microsoft Ar-Ge ekibinin hayal ettiği 2019 yılı teknolojisine dair bu video, Mart 2009’da Wharton Business Technology Konferansı’nda Stephen Elop tarafından medyaya sunulmuş.

Ayrıca bunu izledikten sonra, acaba bir sonraki nesil mi teknolojiyi bana anlatacak, yoksa yine ben mi anlatan konumunda olacağım, sorusuna dair tedirginliğim bir hayli arttı…

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Yorum Ekle

Yorum göndermek için buraya tıklayın