Genel İnternet & Bilgisayar

WordPress Simajör Teması

Sınav sürecince sinerjik.org ziyaretçilerini ağırlayan o temayı paylaşıyorum.  29 Haziran 2009‘ki yazımda bahsettiğim temayı, başka bir temadan editleyerek bu hale getirmiştim; ancak artık diğer temayla hiçbir alakasının kalmaması nedeniyle tasarımın şahsıma ait olduğunu söyleyebilirim. Temanın yayınlandığı ilk sıralar ve bugüne dek benden o temayı isteyen birçok kişi olmuştu, tıpkı Sineglossy‘de olduğu gibi. Umarım bu paylaşımdan haberleri olur ve temayı istedikleri gibi kullanırlar.

Ekran Görüntüsü

Kullanılan Eklentiler

Önemli Notlar

  • Bu temada WordPress’in özel alanlar nimetinden yararlanılmıştır. uygun resimlerin URL’lerini özel alanlardan yazi-imaj anahtarıyla ekleyebilir, yazi-imaj-align anahtarıyla konumunu belirtebilirsiniz. Kullanmadığınız takdirde hata vermez. Ayrıca anahtarları da index.php ve single.php‘den değiştirebilirsiniz.
  • Temanın üst kısmındaki ikonlu bağlantılar otomatik değildir; dolayısıyla header.php dosyasından kendinize özel bağlantıları koymanız gerekmekte.
  • Sidebar kısmındaki sosyal medya bağlantılarını  footer.php dosyasından düzenleyebilirsiniz.
  • Sidebar’ında, yani yan menüsündeki hiçbir statik öge kalmamıştır,
    dinamik bileşen yapısına uygundur, ilk bakışta yan menüde bir şey
    göremeyince heyecanlanmayınız.
  • Bir de son olarak en alttaki Tema: Simajör kısmını silmeyip, bana ziyaretçi gönderirseniz sevinirim.

Umarım işinizi görür, güle güle kullanınız; işte download linkleri:

Temayla ilgili sormak istediklerinizi yorumlar aracılığıyla alabilirim.

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

3 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın