Yurtsuz John

Google'dan Gelmeyen Giremez

Ne yazık ki bir blog tadında değil artık Sinerjik.  Aslında 300-400 arasında değişen iyi görünen bir tekil ziyaretçi kitlesi var; ancak  artık ziyaretçilerin yegane kaynağı arama motorları ve hatta Google. Takipçi sayısı da bir hayli dibe vurmuş durumda. Bazen aklıma “40 Harika CSS Template” ve benzeri gibi paylaşımlar geliyor; ancak artık bunların da blog takipçisini değil, Google kaynaklı tek seferlik ziyaretçileri artıracağını düşünüyorum ve vazgeçiyorum.

Günde bir iki kez uğruyorum bloguma, bu konuda eski heyecan kalmış olmamalı ki artık ne tasarımıyla uğraşıyorum, ki ben bu blogun tasarımını defalarca değiştiren bir kişi olarak, ne de yazı yazmaya teşebbüs ediyorum. Ankara Hukuk’la ilgili Hukukla.Net‘in olması belki de bunlara neden oluyordur; ancak o siteyle ilgili şunu söyleyebilirim 5 aylık süreçte artık rayına oturdu birtakım şeyler; sabit bir takipçi kitlesi oluştu mesela, yazar kadrosu da yerleşme aşamasında…

Açıkçası ne yazacağımı da kestiremiyorum artık burada, “Tek kişiden kolektif yansımalar” başlığı altında da ne yazılır ki mesela? İnsanların küçük beyinlerinde büyük hayranlık uyandıracak ilham veren reklam tasarımları mı paylaşayım, ya da bayatlamış “bugün okula gitmedim, evde yattım” cümleleriyle devam eden ilkokul üçüncü sınıf günlüğümden mi bir şeyler aktarayım.

Kütüphaneden bir iki kitap aldım geçen günlerde, beğenmediğim için bir hafta bekleyip art arda iade ettim; bir tane daha var elimde aptalca bir kitap, beğenmedim onu da geri vereceğim. Ben ne okursam zevk alırım diye düşünüyorum bazı zamanlar.

Belki okudukça yazarım buraya da Google kaynaklı ziyaretçileri toplam ziyaretçi içerisinde en azından fifti fifti hale getiririm.

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

9 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın