İnternet & Bilgisayar

WordPress'le Yapılmış Harika Siteler (7)

‘Blogging’ için tasarlanan WordPress’le çok komplike bir yapı istemeyen her türlü web sitesinin yapılabileceğini ispatlayan bir liste oldu kısaca. WordPress’le ilgili sık ifade ettiğim eklenti desteğinin bu denli geniş bir çapta olması, aslında bunun bir sonucu. Ve tabi ki iyi yazılımcı ve grafik tasarımcıların siteleri elden geçirmiş olmaları da işin kalitesini artırıyor.

1. Nikon Festival

2. Typographica

3. Good

4. WooThemes

5. Spotify

6. Boys Girls Clubs

7. Restaurant Nuevo

İyi bir yazılımcı ya da grafik tasarımcı olmasanız da, çok basit bir temadan iyi bir şey çıkarabilirsiniz WordPress aracılığıyla. Her şey de olduğu gibi WordPress’i sıkı bir ilgiyle takip ederek. Bunun benim için örneği WordPress’in ilk teması olan Default temasının editi olan bu site ve WordPress 3.0’la birlikte gelen Twentyten düzenlemesi olan Hukukla.Net. İkisinde de böyle basit temalar tercih etmemin sebebi, bu temaların sadelik üzerine kurulmaları ve bünyelerinde diğer temalarda olduğu gibi gereksiz ve yavaşlatıcı kodları barındırmamaları. Bu konuda titizim sanırım. 🙂

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

2 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın