İnternet & Bilgisayar

Q10: Basit Metin Editörü

Bilgisayarda bir şeyler yazmaya başladığımda, öncelikle bilgisayarın wi-fi’sini kapatmam gerekiyor. Bunu yapmadığım takdirde, -öyle bir alışkanlık yapmış ki- her beş dakikada bir facebook, twitter ve aühf sözlük üçlüsünü açıp bakarım.

İnternetle olan ilgimi kestikten sonra, bilgisayarın diğer alanlarıyla da uğraşmayayım ve tamamen yazma eylemine odaklanayım diye, birileri güzel bir program üretmiş. Evet, benim için üretmişler bu programı. Tam sayfa metin gösterme imkanı veren Q10 programı sayesinde bilgisayar ekranındaki ilginizi dağıtan şeyleri tamamen sonlandırmış ve yazmaya odaklanmış oluyorsunuz. Deneyin.

Etiketler

Yazar hakkında

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

4 Yorum

Yorum göndermek için buraya tıklayın

  • Tam da kocaman bir makalenin arifesinde iyi oldu. Şu an makale yazarken ben buraya nasıl geldim diye soruyorum mesela 🙂

  • kelimenin tam anlamıyla mükemmel bir program. hep bir daktiloda yazmak istemişimdir ve fakat bilgisayar kadar rahat olamayacağını düşünüp vazgeçmişimdir. bu program ikisinin sentezi niteliğinde. haberdar olmamıza vesile olduğun için teşekkürler.