Kategoriler
Defter Kısa dalga

İtalyan Yönetmen’den Türkiye Kolajı: Watchtower of Turkey

Bir şehri veya ülkeyi gezerken o ülkeyle ilgili film çekebilecek kadar imaj yakalayabilenlere hayret ettiğimi bir kez daha söyleyeyim. Leonardo Dalessandri’nin bu filmi hayretimi ortaya koydu bir kez daha. Leonardo, Türkiye’de 20 günde 3500 km turlamış ve Kapadokya, Pamukkale, Efes, İstanbul ve Konya görüntüleriyle üç buçuk dakikalık bu harika Türkiye kolajı çıkarmış.


Bu harika filmde kullanılan müziği ayrıca dinlemek için şuradan.

Herhangi bir organizasyonda kullanılmak üzere Türkiye için bir tanıtım filmi yaptırılmak istenirse yöntem gayet net artık: Yetenekli ve gezgin sanatçıları Türkiye’de birkaç hafta ağırlamak. Hatırlarsınız, bundan birkaç ay önce paylaştığım “Türkiye’de” başlıklı kısa film de bir grup yabancı tarafından yapılmıştı. Dışarıdan gelen gözler; imgelerimizi, karakteristik tipimizi yansıtan insanları, değerlerimizi bizden daha iyi görüyor ve belgeliyor.

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.