Kategoriler
Hukuk

Kişisel Veri Koruma Hukuku: Mevzuat & İçtihat e-kitabı yayınlandı!

Dünya’da yaklaşık 30 yıldır tartışılan kişisel verilerin korunması meselesi, bu alandaki Kanun’un yasalaşmasıyla Türkiye’de de gündeme oturdu. Kişisel Verilerin Korunması Kanunu 7 Nisan’da RG’de yayınlandı ve 7 Ekim itibariyle tüm hükümleriyle yürürlüğe girdi. Böylece Türkiye, uzun bir bekleyişin ardından kişisel verilerin korunmasına ilişkin temel düzenlemeye deyim yerindeyse “kavuşmuş” oldu.

Bu Kanun’un yasalaşma sürecinde Dr. Mehmet Bedii Kaya hocayla birlikte hazırlamaya başladığımız “Kişisel Veri Koruma Hukuku: Mevzuat&İçtihat” adlı e-kitap, son düzeltme ve eklemelerinin ardından nihayet görücüye çıkmaya hazır hâle gelmişti. Özellikle bu alanda çalışmakta olan akademisyen ve uygulamacılara yararlı olacağını düşündüğümüz bu çalışmanın ilk sürümünü dün itibariyle yayınladık.

E-kitapta kişisel verilerin korunmasıyla ilgili Türkiye’den, Avrupa Birliği’nden ve Dünya’dan mevzuat metinleri ve ilgili içtihatlara yer verilmeye çalışılmıştır.

Furkan Güven Taştan

Erzurum'da doğdu. Ankara Lisesi ve ardından Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi. Daha ayrıntılısı için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir